czeki

W obecnych czasach, mamy do dyspozycji różne formy płatności. Każdy z nas, korzysta z tej najbardziej dla siebie odpowiedniej. Priorytetem przede wszystkim jest to, aby był to proces szybki, wygodny i oczywiście bezpieczny. Dlatego, wychodząc naprzeciw wszystkim płatnikom, został utworzony system płatności BLIK, dzięki któremu powstały czeki BLIK.

Co to jest BLIK?

BLIK jest to polski system płatności mobilnych, który został stworzony przez Polski Standard Płatności sp. z o.o.. Usługa ta, funkcjonuje na rynku płatności już od 6 lat i cieszy się dużym uznaniem, wśród użytkowników. W prosty sposób, umożliwia wygenerowanie 6-cyfrowego kodu poprzez aplikację mobilną. Za jej pośrednictwem, możemy wypłacać pieniądze z bankomatu, wpłacać je, dokonywać transakcji online, czy też w zwykłych sklepach stacjonarnych oraz przelewać określone kwoty na numer telefonu. Jest to niesamowita rewolucja, jeśli chodzi o szybkie i wygodne płatności.

Czym są czeki BLIK?

System płatności BLIK został również rozszerzony o możliwość korzystania z takiego rozwiązania, jakim jest czek BLIK.  Ta forma płatności, którą reprezentują czeki BLIK jest na tyle komfortowa, że możemy z niej korzystać będąc w trybie offline. Zarówno my sami jak i osoby, którym powierzamy taki czek, mogą go zrealizować, mając jedynie dostęp do hasła i kodu. Tak sprawne przekazanie środków i ich wypłata, wpłynęła na dużą popularność czeków BLIK. Przyjrzyjmy się zatem trochę bliżej tej formie transakcji.

Jak działa czek BLIK?

Zanim przejdziemy do realizacji czeku BLIK, musimy go najpierw utworzyć. Dokonujemy tego poprzez aplikację mobilną banku, gdzie w zakładce BLIK wybieramy opcję CZEK BLIK i wprowadzamy hasło. Następnie uzupełniamy, wartość czeku, termin ważności, tytuł i zatwierdzamy jego utworzenie. Możemy z niego korzystać osobiście bądź przekazać go innej osobie, wraz z kodem dostępu i hasłem. Nie ma w tym przypadku potrzeby zatwierdzania transakcji, która będzie dokonywana. Środki z niezrealizowanego czeku BLIK po upływie terminu, wrócą na konto właściciela. Na ten czas zostają zablokowane. Tak samo dzieje się w przypadku niepełnej realizacji kwoty z czeku. Ta część, która pozostała na nim, również wraca do właściciela. Jest to bezpieczna i szybka forma transakcji, która przydaje się w wielu sytuacjach.

Jak widzimy, czeki BLIK (https://www.motivationdirect.pl/oferta/czeki-blik) mogą okazać się nie tylko dobrym wsparciem finansowym dla osób, które takiego szybko potrzebują, ale także dla nas samych w nieoczekiwanych momentach. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest również w programach lojalnościowych i motywacyjnych, gdzie w szybki sposób można nagrodzić uczestnika. Dostaje on dostęp do kodów i ma możliwość realizacji czeku BLIK w niemalże każdym bankomacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here