Czy system WMS usprawni pracę magazynu

Zależy Ci na usprawnieniu procesów magazynowych i logistycznych? Widzisz potencjał, aby właśnie w tym obszarze zoptymalizować wydajność i koszty pracy w swoim przedsiębiorstwie? Możesz osiągnąć to dzięki systemowi Warehouse Management System (WMS). Poznaj jego funkcjonalność i przekonaj się, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie.

Czym jest program WMS

Nowoczesny i kompleksowy system WMS to rozwiązanie wspomagające procesy logistyczne i magazynowe, które zachodzą wewnątrz firm. Warehouse Management System jest narzędziem konfigurowalnym, które można zintegrować z dowolnymi systemami ERP, MES, e-commerce, TMS czy systemami kurierskimi. System magazynowy WMS to narzędzie, które okaże się przydatne w zarządzaniu takimi procesami, jak m.in. produkcja, dystrybucja czy sprzedaż internetowa. Z powodzeniem można stosować je w różnych branżach.

System magazynowy WMS – jak działa?

Magazynowy system informatyczny WMS pozwala zautomatyzować wszystkie procesy logistyki magazynowej i produkcyjnej. Dzięki niemu możliwe jest dowolne zamodelowanie procesów logistycznych oraz workflow, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Jego wybrane najważniejsze funkcje to m.in.:

  • praca w trybie online w czasie rzeczywistym;
  • śledzenie parametrów towarów, takich, jak m.in. numer serii, numer partii, data przydatności,;
  • prowadzenie inwentaryzacji;
  • kontrola jakości;
  • automatyczna identyfikacja (zgodność z GS1);
  • integracja z automatyką magazynową;
  • sporządzanie analiz, dashboardów, raportów;
  • zarządzanie towarami, nośnikami i lokalizacjami.

Zastosowanie systemu WMS – w jakich branżach się sprawdzi?

System magazynowy WMS to rozwiązanie przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw, do optymalizacji sprzedaży, dystrybucji i produkcji. Sprawdzi się w magazynach zamkniętych, otwartych i półotwartych, a także specjalistycznych, takich jak chłodnie, mroźnie czy magazyny towarów niebezpiecznych.

Z powodzeniem można stosować je w branżach takich, jak m.in.: e-commerce, logistyka, elektronika, farmaceutyka, spożywcza, odzieżowo-tekstylna, przemysł, kosmetyka, weterynaria, branża budowlana, papiernictwo, meblarstwo, chemia.

Jakie korzyści niesie system WMS?

Korzyści ze stosowania magazynowego systemu informatycznego WMS będą zauważalne na różnych szczeblach przedsiębiorstwa. Skupmy się jednak na pracy magazynu i działu logistyki, która dzięki temu będzie przebiegać szybciej, sprawniej, z większą wydajnością i zminimalizowanym ryzykiem błędów. Zarząd firmy na pewno doceni zredukowane koszty pracy przy jej większej efektywności, co przełoży się na zauważalne różnice w zysku, oczywiście na plus. Dział IT będzie miał możliwość uelastycznienia modułu w zakresie dopasowania do zachodzących zmian.

System WMS to prosta droga do sprawnej i wydajnej pracy w magazynie i logistyce. Przekonaj się, jak odmieni Twoje przedsiębiorstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here