Czy warto zdecydować się na domy modułowe

Budownictwo modułowe to obecnie bardzo duży trend. Dzięki tej możliwości możemy bardzo tanio zbudować dom swoich marzeń. W sieci znajdziemy różne opinie o tym typie budownictwa. Jakie są ich zalety oraz wady? Przekonajmy się czy jest to opcja dla nas.

Argumenty przeważające za budownictwem modułowym

Na internetowych forach przeważają w znacznym stopniu przychylne opinie o modułowych domach. Znaczna większość inwestorów podkreśla, że projekty modułowych domów pozwalają na bardzo szybką, a do tego bardzo tanią inwestycję. Ceny modułowych domów mogą się okazać o wiele niższe w porównaniu z kosztami, które dotyczą inwestycji realizowanych w oparciu o murowaną technologię. Rolę kluczową ogrywa tutaj sam czas budowy. Domy tego rodzaju powstają jedynie w kilka miesięcy. W porównaniu – budowa domu murowanego trwa jakieś dwa, a nawet trzy lata. Zaleta ta szczególnie doceniana jest przez młode rodziny. Poszukują one sposobu w miarę szybkiego na posiadanie swoich czterech kątów.

Jakby tego było mało domy w modułowej technologii mogą być wznoszone w zasadzie o każdej porze roku. Jedyną murowaną pracą okazuje się wylanie fundamentowej płyty. Procedur tego typu nie muszą spełniać domki letniskowe, które są niezespolone z gruntem. Wśród opinii w sieci dominuje pogląd, że domki letniskowe, jak i także całoroczne nie sprawiają za dużych inwestycyjnych trudności. Wystarczy, że przejrzymy projekty modułowych domów i wybierzemy opcję odpowiednią dla siebie oraz zamówimy ją u danego wykonawcy. Niektóre spośród firm doprowadzają domy całoroczne czy też domki letniskowe do surowego stanu zamkniętego. Jednak istnieje także możliwość zamówienia nieruchomości doprowadzonej do końcowego stanu, a więc pod klucz. Jest to co prawda nieco droższa opcja, jednak pozwala nam ona na ograniczenie znacznie wysiłków inwestora.

Czy budownictwo modułowe ma jakieś wady?

Domy modułowe, bardzo podobnie jak każda inna budowlana technologia, posiadają również pewne wady. To, co dla niektórych jest sporym atutem, dla innych może być niestety niedogodnością. Mowa tutaj o bardzo szybkim terminie inwestycji. Tradycyjny murowany dom powstaje w przeciągu kilku lat. Dzięki temu inwestor zyskuje czas na pozyskanie finansowych środków, które są niezbędne do realizacji następnych etapów budowy. W przypadku modułowego budownictwa koniecznie jest bardzo szybkie sfinansowanie całości budowy. Dla co po niektórych inwestorów może to być dosyć mocne utrudnienie.

Wśród opinii użytkowników możemy się także spotkać z poglądem, który dotyczy możliwych trudności podczas montażu modułów. Domy w modułowej technologii wymagają zastosowania ciężkiego budowlanego sprzętu. To rodzi z kolei konieczność posiadania dostatecznej przestrzeni na naszej działce. Wąska posesja czy też utrudniony dojazd mógł się stać problemem niemałym podczas realizacji inwestycji. Jeśli szukamy nieco więcej inspiracji, to warto zapoznać się z wieloma artykułami dostępnymi w sieci. Niektóre domy naprawdę nas zaskoczą. Nie zorientowalibyśmy się, że są to kontenery modułowe czy też pawilony modułowe.

Więcej informacji: Informacje dodatkowe znajdziesz na stronie MJ Project budownictwo modułowe – sprawdź rozwiązania modułowego budownictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here