Gotowy dom na sprzedaż od dewelopera

Proces budowy domu jest wyjątkowo męczący psychicznie. Prawie nigdy nie przebiega bez przeszkód, a dodatkowo zwykle generuje dodatkowe koszty. Aby uniknąć takich problemów coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie kupna gotowego domu od dewelopera. Czy to się sprawdza i jest opłacalne finansowo?

Domy zrobione od podstaw

Zakup domu u dewelopera to gwarancja, że cała inwestycja jest przeprowadzona przez niego od początku do końca. Zarówno wylanie fundamentów, jak i kładzenie dachu odbywa się pod jego kontrolą i jest dokładnie sprawdzane. Także wnętrza budynków, murarka, kładzenie podłóg, stawianie ścian i gładzenie sufitów to zadania, które spoczywają w całości na deweloperze i to on w razie problemów będzie za nie odpowiedzialny. Nabywcy nic pod tym względem nie interesuje: nie przejmuje się ani biegnącymi terminami, ani zatrudnioną ekipą.

Duży wybór mieszkań

Oprócz tego deweloperzy jak https://www.domlublin.pl/ nie ograniczają się tylko do jednej inwestycji, więc w praktyce kupujący może wybierać i przebierać spośród już dostępnych mieszkań albo domów. Nowe budynki i nowe mieszkania, które nie pochodzą z drugiej ręki, cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem nabywców, dlatego możliwość wyboru takiego, który najbardziej odpowiada klientowi, to ogromny plus. Wybierać może zaś pod kątem różnych parametrów jak metraż, rozłożenie pomieszczeń, piętro, dostęp do balkonu albo tarasu, ale też ze względu na lokalizację. Popularne są zwłaszcza inwestycje poza centrami miast, ale za to dobrze z nimi skomunikowane i leżące blisko pętli autobusowych lub tramwajowych.

Koszt zakupu

Pod względem finansowym koszt domu od dewelopera jest porównywalny z tym, gdyby się do budowało samemu. Nieco inaczej wygląda zakup mieszkań. Ponieważ są one zupełnie nowe, wcześniej niezamieszkałe i nieużywane, trzeba się liczyć z cenami z górnych widełek rynkowych. Możliwe jest obniżenie kosztów poprzez wpłatę deweloperowi wcześniej określonej sumy tak zwanej zaliczki inwestycyjnej. Rabaty z tego tytułu często wynoszą nawet do dziesięciu procent ogólnej wartości mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here