Jak wybrać odpowiednią szkołę jazdy?

0
810

Egzamin na prawo jazdy to dla wielu, szczególnie młodych osób jeden z pierwszych poważniejszych egzaminów w życiu. Aby do niego przystąpić, niezbędne jest ukończenie kursu na kierowcę oferowanego przez szkoły jazdy. Tych, na rynku jest mnóstwo, dlatego często pojawia się pytanie — jak wybrać szkolę jazdy, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie prawa jazdy za pierwszym razem?

Przede wszystkim — zwróć uwagę co zawiera cena

Ceny za kurs prawa jazdy kategorii B mogą być naprawdę wysokie. Niektóre z nich sięgają okolic dwóch tysięcy złotych. Pomimo że nie mamy wpływu na wysokość tych cen, przed podjęciem decyzji o wyborze danej szkoły jazdy powinniśmy upewnić się, że jest to cena finalna i nie zawiera ona żadnych ukrytych kosztów — takich jak konieczność dokupienia dodatkowych materiałów naukowych.

Sprawdź jak wygląda biuro szkoły jazdy

Nauka jazdy to pozornie prosty, lecz wymagający czasu proces. Niemniej jednak, szkoły oferujące kursy szkoleniowe dla kierowców powinny posiadać specjalne biuro, w którym przeprowadzane będą zajęcia teoretyczne oraz gdzie przechowywana będzie cała dokumentacja prawna. Ponadto, oprócz stałej siedziby, dobra szkoła jazdy powinna posiadać utwardzony plac manewrowy wyłączony z ruchu dla pojazdów innych niż te, przeznaczone do nauki jazdy.

Sprawdź opinie o szkole jazdy

Ogromna konkurencja wśród szkół jazdy sprawiła, że czasem ciężko jest dowiedzieć się o nich czegoś więcej, niż oficjalne i marketingowe informacje. Z tego względu zawsze warto rozważyć szkołę jazdy, z której zadowolony był ktoś, kogo znamy, gdyż taka osoba bez żadnych ogródek powie nam, jak wygląda kurs, co pozwoli na łatwiejsze podjęcie decyzji. Ponadto, warto również zasugerować się statystykami zdawalności szkoły w porównaniu do średniej zdawalności w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Dla przykładu, w Lublinie bardzo wysoką zdawalnością może pochwalić się ośrodek szkolenia kierowców EFEKT https://www.oskefektlublin.pl/ , który każdego roku notuje wyższe poziomy wśród swoich kursantów niż lokalne średnie.

Podsumowując, wybór szkoły jazdy z całą pewnością nie należy do zadań łatwych. Jednakże, przestrzegając kilku wyżej wspomnianych zasad, napewno staje się to łatwiejsze. Ponadto należy pamiętać, że wybór odpowiedniej szkoły jazdy znacząco zwiększa szanse na pozytywne ukończenie kursu oraz zdanie państwowego egzaminu na prawo jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here