Automatyczny ekspres do kawy do gastronomii

Wydajny, solidny i profesjonalny automatyczny ekspres do kawy to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym lokalu gastronomicznym. Stanowi podstawowe wyposażenie kuchni w restauracji, barze czy kawiarni. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego sprzętu, a także wskazujemy 3 godne polecenia modele.

Kawa z ekspresu to jeden z napojów, który musi być serwowany w różnych wariantach w niemal każdym lokalu. Większość restauracji, barów i kawiarni musi zainwestować w profesjonalny ekspres do kawy, który sprawdzi się w gastronomii. Do wyboru są urządzenia automatyczne, przelewowe, ciśnieniowe, niskociśnieniowe, ale także tradycyjne kawiarki, czyli ekspresy dzbankowe. Ważne, by były trwałe i wytrzymałe, bo będą intensywnie eksploatowane jako wyposażenie kuchni w restauracji czy cukierni. Polecamy wybrane przez nas modele – oto nasz TOP 3.

Automatyczny ekspres do kawy Franke A800-1G-H1

Profesjonalny ekspres do kawy występuje w szerokim zakresie konfiguracji i dodatkowych opcji. Dzięki temu można skonfigurować sprzęt dopasowany do potrzeb – odpowiedni do restauracji, kawiarni, barów, biur, hoteli czy sklepów lub stacji paliw.

Prezentowany ekspres posiada czytelny, duży i kolorowy ekran dotykowy, który pozwala także na samoobsługę, dyszę do gorącej wody trzy oddzielne bojlery, regulowaną wylewkę, podświetlenie LED i automatyczny program czyszczenia.

Można w nim skonfigurować różne rodzaje napojów mlecznych, temperaturę mleka, stopień spienienia mleka, ilość kawy czy moc napoju. Przydatna, m.in. w hotelu, jest też opcja kolejkowa, która umożliwia przygotowanie kilku napojów tuż po sobie. Plusem urządzenia jest też zintegrowany system spieniania mleka FoamMaster.

Ekspres do kawy Saeco S5134

Nowoczesny i bardzo wydajny ekspres sprawdzi się jako dodatkowe wyposażenie kuchni w restauracji, barze czy kawiarni. Posiada m.in. zbiornik na wodę o pojemności 2,2 l, graficzny ekran, pojemnik na kawę ziarnistą o pojemności 350 g, pojemnik na fusy (na ok. 18 kaw), podgrzewana tackę na filiżanki. Pozwala na przygotowanie do 50 kaw dziennie, może zatem pełnić funkcję wspomagającą na przykład na recepcji.

Ekspres Hurakan HKN-ME717

Ekspres do kawy HURAKAN HKN-ME717 pozwala w prosty i szybki sposób przygotować wybraną kawę lub wybrany napój na bazie kawy. Jest łatwy w użyciu i w pielęgnacji oraz utrzymaniu. Został wyposażony m.in. w mocną pompę o ciśnieniu 19 bar. Dopełni wnętrze oraz ofertę nowoczesnej restauracji, baru i kawiarni. Wyróżnia go m.in. 5-stopniowe mielenie, dotykowe menu, spieniacz do mleka cappuccinatore, regulacja temperatury kawy, licznik porcji, funkcja podgrzewania filiżanek, regulowana wylewka oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here