kominek

Jeśli kominek, to tylko z płonącym ogniem, ale najlepiej taki, który nie parzy i nie wydziela żadnego dymu. Pogodzenie tych sprzeczności w tradycyjnym typie kominka żeliwnego lub z płaszczem wodnym jest z oczywistych względów niemożliwe. Za to całkowicie dostępne w nowoczesnych kominkach elektrycznych. Działają na prąd, więc nie wytwarzają dymu i co za tym idzie, nie ma ryzyka zaczadzenia się czy nawet zwykłego zadymienia pomieszczenia. Brak żywego ognia jest też bezpieczniejszy dla dzieci.

Błyskawiczne nagrzewanie

Chociaż wiele osób uważa, że kominki elektryczne np. od http://www.komo.pl/ jako urządzenia na prąd wykazują się mniejszą wydajnością od zwykłego kominka, jest to błędne przekonanie. Już pod względem samego nagrzewania pomieszczenia wypadają o wiele lepiej: energia cieplna jest uwalniania od razu po włączeniu, podczas gdy w zwykłym kominku musi się on najpierw rozpalić. W praktyce więc ogrzanie domu za pomocą modelu elektrycznego jest nie tylko szybsze, ale też efektywniejsze.

Substytut prawdziwego płomienia

Argument tracą też ci, dla których kominek musi być z prawdziwym ogniem, który bije wysoko w górę pomarańczowo-czerwonym płomieniem. Nowsze wersje kominka elektrycznego są w stanie tak wiernie i dokładnie odwzorować widok płonącego ognia wraz z polanami, że nawet z bliska jest on często nie do odróżnienia z prawdziwym. Technologia pod tym względem poszła już daleko do przodu, a jej wykorzystanie w kominkach sprawia, że nawet we własnym domu można się czasami poczuć jak przy całkowicie rzeczywistym ognisku.

Nowoczesne modele

Mechanika działania różnych kominków elektrycznych jest praktycznie taka sama w każdym modelu. Zarówno te sprzed dekady, jak i obecne wykorzystują technologię obrazu do wyświetlania grafiki płonącego w środku ognia. Różnicą pomiędzy nowoczesnymi modelami a tymi sprzed paru lat jest użycie dodatkowej i bardzo naturalnej opcji imitowania dźwięków. Trzask pękających polan połączony często z tematycznym szumem wiatru potrafią bardzo dobrze zastąpić dźwiękowe wrażenia typowe dla tradycyjnych palenisk kominkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here