Dach na medal

Wykonanie dachu jest jedną z ostatnich czynności budowlanych podczas stawiania domu, którą realizuje się jeszcze przed pracami wykończeniowymi. Nie oznacza to jednak, że z powodu zaawansowanego etapu prac budowlanych można sobie pozwolić na rozluźnienie oraz swobodę i potraktować ten proces bardzo po macoszemu. Wręcz przeciwnie, do pokrycia dachowego należy podejść wyjątkowo profesjonalnie.

Bezpieczny i wygodny dla domowników

Powód jest oczywisty – to od dachu zależy w dużej mierze funkcjonalność budynku, jego wygoda oraz bezpieczeństwo. Mocny, stabilny i odporny na warunki atmosferyczne dach daje gwarancję wytrzymałości nie tylko w czasie opadów deszczu, śniegu i gradu, ale również podczas porywistych wichur, które coraz częściej zdarzają się w Polsce. Dodatkowo pokrycia dachowe odpowiadają również za izolację termiczną o każdej porze roku. W okresie letnim chronią wyższe piętra od przegrzania, z kolei w czasie jesiennym i zimowym zabezpieczają budynek przed niepotrzebną stratą energii cieplnej.

Rodzaje pokryć dachowych

Inwestor ma obecnie do dyspozycji kilka różnych rodzajów pokryć dachowych. Może wybierać wśród nich takie, które najlepiej odpowiadają mu swoimi parametrami lub wyglądem, a firma dekarska zajmie się ich montażem oraz produkcją. Najbardziej popularnymi typami pokryć stosowanych we współczesnym budownictwie są dachówki ceramiczne, wytrzymałe, ale stosunkowo drogie, a także o wiele tańsze dachówki betonowe. Popularnością nadal cieszy się blachodachówka Lublin o eleganckim wyglądzie oraz blacha trapezowa wykorzystywana głównie na budynkach gospodarczych.

Służą przez lata

Odpowiedni wybór pokrycia ma znaczenie praktyczne dla całej inwestycji. To rodzaj dachu decyduje o jego funkcjonalności i długowieczności. Im bardziej wytrzymały surowiec np. jak w blachówce ceramicznej, tym większa gwarancja, że taki dach utrzyma się przez całe dekady. Jeśli kładziony jest na budynku mieszkalnym, warto od samego początku zadbać o to, aby pokrycia dachowe były jak najlepszej jakości. Dzięki temu zwiększy się gwarancja, że posłużą przez długie lata bez konieczności ich naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here