cv do pracy

Kandydaci poszukujący zatrudnienia czasami mają wątpliwości, czy składają do potencjalnego pracodawcy odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne. Tak naprawdę to właśnie one decydują czy nasza kandydatura zostanie rozpatrzona i zostaniemy wzięci pod uwagę w procesie rekrutacyjnym. Warto w takim razie CV przygotować na spokojnie, poświęcić na to czas, a także zadbać o formę. Przede wszystkim należy pamiętać, aby w CV pisać tylko prawdziwe informacje.

Nie należy umieszczać tam umiejętności czy doświadczenia zawodowego, których nie posiadamy, ponieważ przyszły pracodawca może bardzo szybko zweryfikować zawarte przez nas dane i jeśli okaże się, że piszemy prawdy, nasza kandydatura od razu zostanie odrzucona. Dodatkowo, pisząc o doświadczeniu zawodowym, warto umieszczać informacje od najbardziej aktualnych. W życiorysie powinny pojawić się dokładne daty zatrudnienia zawierające miesiąc i rok rozpoczęcia pracy oraz jej zakończenia. Zbyt mało precyzyjne informacje również mogą sprawić, że potencjalny pracodawca nie będzie zainteresowany spotkaniem z kandydatem. Dodatkowo warto skupiać się na atutach i mocnych stronach.

Cenna dla potencjalnego pracodawcy będzie na pewno wiedza dotycząca tego jaki zakres obowiązków kandydat posiadał w poprzednich miejscach pracy, a także jaką odpowiedzialność posiadał na sobie. Warto zawrzeć informację o swoich umiejętnościach, dodatkowych kwalifikacjach, a także dyspozycyjności. W momencie, kiedy aplikujemy na wyższe stanowisko, zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencja może być zdecydowanie większa i trzeba postarać się przekonać do siebie pracodawcę.

cv praca

W takiej sytuacji warto przygotować również list motywacyjny, który zostanie złożony razem z życiorysem. Duża liczba osób korzysta obecnie z kreatorów do przygotowania CV. Dzięki szatom graficznym można przygotować życiorys w ciekawej formie, który z pewnością nie umknie uwadze osoby przeglądającej aplikacje. Takie szablony zapewniają także ład i porządek w naszym CV, Wszystkie wpisy będą równe i zostanie zachowana chronologia.

Logując się na stronie takiego kreatora otrzymujemy także gotową informację dotyczącą tego z jakich elementów powinien składać się życiorys, ponieważ po kolei wypełniamy wszystkie kolumny, dotyczące wykształcenia, doświadczenia, umiejętności, mocnych stron czy zainteresowań. W związku z tym, że dokumenty aplikacyjne najczęściej wysyłamy elektronicznie, aplikując przez stronę internetową bądź wysyłając na adres mailowy, pojawia się pytanie czy cv się podpisuje. Odpowiedź brzmi tak, że CV wysyłanego elektronicznie nie trzeba podpisywać.

Wystarczy zawrzeć klauzulę dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy w ogłoszeniu pojawi się informacja, że dokumenty należy złożyć z własnoręcznym podpisem. Dotyczy to między innymi aplikacji na stanowiska urzędowe. W takiej sytuacji dokumenty aplikacyjne najlepiej będzie złożyć osobiście w siedzibie firmy bądź urzędu bądź wysłać za pośrednictwem kuriera. Warto zatroszczyć się także o to, aby podpis znalazł się w odpowiednim miejscu. Należy go umieścić na samym dole strony, pod klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

czy cv się podpisuje

W momencie, kiedy w ogłoszeniu o pracę pojawia się informacje, że życiorys powinien zostać podpisany odręcznie, a dokumenty przesłanie elektroniczne, najczęściej kandydaci decydują się na wysłanie skanu bądź zdjęcia CV ze złożonym podpisem. Łatwiejsze zadanie mają osoby, które mają stworzony elektroniczny podpis, ponieważ w tym momencie mogą go wykorzystać. O podpisie nie należy zapominać w momencie, kiedy składamy CV osobiście bądź wysyłamy kurierem.

W takiej sytuacji odręczny podpis powinien zostać umieszczony pod klauzulą. W momencie, kiedy życiorys posiada więcej niż jedną stronę, najlepiej będzie podpisać każdą z nich. Bardzo ważne jest także, aby pod życiorysem podpisać się czytelnie, najlepiej imieniem i nazwiskiem. W tym miejscu nie powinno stawiać się parafek czy nieczytelnych podpisów, ponieważ nie będzie to wyglądało profesjonalnie z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here