Wielu z nas jak nie każdy na pewno chociaż raz w życiu korzystała z windy. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak działa ten wynalazek, który wbrew pozorom nie jest wymysłem współczesności? Pierwsze wzmianki o dźwigach możemy znaleźć już w starożytności. Rzymianie budowali je w domach bogatych obywateli, a nawet w dobrze nam znanym Koloseum. Oczywiście już wtedy zabezpieczano windy w specjalne dodatki, które miały chronić ludzi przed ewentualnym zerwaniem liny odpowiedzialnej za podnoszenie i opuszczanie konstrukcji.
Jak działa winda osoba?
Mechanizm działania windy osobowej nie jest wcale bardzo skomplikowany. Specjalnie zainstalowana dźwignica (urządzenie dźwigowe, które służy do transportu pionowego lub poziomego towarów czy osób) porusza się za wzdłuż prowadnic w pionowym szybie dźwigowym. Do podnoszenia i opuszczania najczęściej wykorzystuje się stalowe liny, chociaż możemy spotkać również zębatki i siłowniki. Oczywiście winda posiada szereg zabezpieczeń, które chronią kabinę podczas ewentualnego uszkodzenia mechanizmu, np. kiedy lina zostanie zerwana winda zatrzyma się na danym piętrze poprzez specjalne chwytacze, które zauważą przyśpieszoną prędkość spadania i unieruchomią kabinę.
Jak zamontować windę osobową?
Oczywiście nie istnieje sklep, w którym możemy kupić gotowy towar. Każda widna musi być dopasowana do konkretnego budynku. Na pewno zawsze łatwiej jest wmontować dźwig osobowy podczas budowy zupełnie nowego budynku usługowego, mieszkalnego itp. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować windę w już istniejącej zabudowie, nawet wiekowej. Wystarczy skontaktować się z dobrą firmą, która zajmuje się budową i konserwacją dźwigów osobowych. Tutaj godną polecenia będzie Lubelska wytwórnia dźwigów osobowych Lift Service S.A., która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Zapoznać się z ofertą oraz dowiedzieć się więcej o firmie możemy pod adresem http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-osobowe. Warto również zaznaczyć, że Lift Service nie tylko konstruuje windy ale także prowadzi ich konserwację, dbając, aby sprzęt działał bez zarzutów przez długie lata.