Jak rozpoznać dobrego producenta odzieży sportowej

Osiągi sportowców uzależnione są od wielu czynników. Poza indywidualnymi umiejętnościami zalicza się do nich stroje sportowe, które powinny dobrze współpracować z ciałem atletów, dając im komfortowe warunki w czasie aktywności fizycznej. Nie sztuką jest zamówić dla swoich zawodników średniej jakości odzież. Po czym rozpoznać dobrego producenta ubrań sportowych?

Informacje o procesie technologicznym

Przed nawiązaniem współpracy z określonym producentem warto sprawdzić, jakim typem asortymentu ten się zajmuje. Bywa, że poza standardowym kompletem spodenek i koszulek u producenta nie będzie można zamówić m.in. polarów, czapek i t-shirtów w barwach klubu. Istotne jest też sprawdzenie, z czego powstaje odzież oraz jakie są jej właściwości. Na uwagę zasługują producenci stosujący materiał poliestrowy, który ma świetne właściwości odprowadzania wilgoci i termoregulacji. Strój sportowy schnie wówczas szybko i wspiera zawodnika nawet podczas wysiłku fizycznego w wysokich temperaturach.

Trwały design odzieży wizytówką sportowca

Każdy producent odzieży sportowej korzysta z innej technologii druku, służącej do nanoszenia herbów klubowych, czy nazwisk zawodników na ubrania. Na uwagę zasługują ci wytwórcy, którzy korzystają z druku sublimacyjnego. Barwnik nanoszony na poliestrowy materiał przenika wgłąb niego, wiążąc się z nim na stałe. Nie ma mowy o ścieraniu, czy rozwarstwianiu się grafiki na stroju sportowym. To ważne, ponieważ schludny wygląd zawodnika jest wizytówką dla całego klubu.

Nowy producent a może doświadczona firma?

Na jakość współpracy z danym producentem odzieży sportowej może mieć wpływ staż działalności na rynku. Bywa, że działające od niedawna podmioty nie są w stanie przeznaczyć środków na udoskonalanie procesów produkcyjnych, czy realizowanie dużych zamówień. Doświadczeni producenci dobrze znają realia rynku, możliwe techniki wyrobu odzieży, a także są w stanie poręczyć za wytrzymałość tworzonych przez siebie ubrań. Wybór współpracy z producentem, który działa w branży od lat może wpłynąć na zadowolenie ze zrealizowanego zlecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here