mechanik

W niektórych przypadkach biznes taki jak kopalnia to także i hala warsztatowa przy rejonie prowadzenie prac odkrywkowych. Mowa tu dokładnie o tym, że kopalnie w wielu procentach przypadków znajdują się daleko od najbliższego sporego miasta. Dlatego też muszą mieć ten znaczny zapas części do naprawy, bo bez tego typu części ( http://www.boomway.pl/ ) nie da się naprawiać maszyn w sposób regularny, czyli jeśli jakaś z części wymaga wymiany, to nie można na jej dostarczenie czekać dwóch lub trzech tygodni. W tym czasie dana maszyna taka jak wielka ładowarka kołowa będzie rzecz jasna nie sprawną i co równie istotne zapewne przyniesie stratę danej firmie, bo jeśli tego typu sprzęt nie funkcjonuje to nie zarabia, a jeśli nie zarabia, to też i nie ma tego prognozowanego zyska, a zamiast niego jest strata. Takie proste rozumowanie jest przyczyną znacznego zapasu części zamiennych w magazynie tuż przy hali, w której naprawia się te kopalniane maszyny, od zapasów tych zależą przychody czerpane z konkretnej kopalni.

Rola mechanika.

Wiadomo nie od dziś o tym, że mechanik ze sporej kopalni musi wymienić koło wielkiej wywrotki i to czasami nawet na dnie tej odkrywki. W takim postępowaniu nie ma nic zaskakującego i co równie istotne tacy mechanicy dysponują własnym sprzętem ciężkim, bo koła które waży te kilka ton nie wymienią ręcznie. Jednym słowem także potrzebują podnośników, dźwigów i nawet tego auta pełnego mniejszych narzędzi, bo tylko w ten konkretny sposób mogą naprawić wielką wywrotkę i to w tej odkrywce. Ważnym jest i to, że do odkręcenia pewnych śrub muszą użyć palnika lub tej specjalnej podgrzewającej cewki, a tego osprzętu zapewne nie zabiorą ze sobą w plecaku, bo takie rzeczy swoje ważą, choć problemy zaczynają się wtedy gdy faktycznie trzeba odprowadzić taką sporą wywrotkę trzeba zaprowadzić do hali warsztatowej, bo maszyna ważąca grubo ponad sto ton bez ładunku nie jest opcją łatwą w tym holowaniu i co równie istotne podczas tego holowania może się uszkodzić coś jeszcze.

Gromadzenie zapasu części.

Nikomu nie trzeba dwa razy powtarzać tego, że już samo gromadzenie zapasu części do olbrzymich koparek i wywrotek to dość złożone zadanie. Mowa tu dokładnie o tym, że te konkretne części w wielu procentach przypadków wytwarzają producenci danych maszyn i jeśli są one wybitnie ważnymi i nie łatwymi w produkcji, to pewną część z nich wytwarza się niemal wyłącznie na specjalne zamówienie. W aspekcie tym tkwi problem, bo takie części niestety trzeba zamawiać z jakimś wyprzedzeniem, po to by nie było strat finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here