Artystyczne torty

Szczególnym momentem każdego wesela, chrzcin, rocznicy czy oczywiście urodzin jest ten, gdy pojawia się tort. W zależności od okazji czy liczby gości może być to zwykły tort bez szczególnych tematycznych dekoracji albo wypiek, nad którym cukiernik spędzał długie godziny.

Sztuka w cukierni

Tort jako element każdej uroczystości to już swoista tradycja nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Słodki poczęstunek jest wręcz obowiązkowy na weselach i urodzinach, a wielu gości czeka nawet na chwilę, gdy pojawi się na sali. Są ciekawi zarówno jego smaku, jak i wyglądu, ponieważ ten ostatni coraz częściej okazuje się po prostu dziełem sztuki. I nie jest to wcale sformułowanie na wyrost, ponieważ współczesne torty przyjmują bardzo zaskakujące formy. W większości nie muszą być już nawet klasycznie okrągłe i warstwowe, a popularnością cieszy się rozwiązanie tortów o niebanalnym kształcie np. imitującym… młodą parę.

Tort, który każdy zapamięta

Stworzenie takiej kompozycji to wyzwanie dla prawdziwego mistrza, więc realizacją podobnych zamówień zajmuje się głównie wyspecjalizowana cukiernia artystyczna jak na przykład https://www.art.sarzynski.com.pl/ Finalnie tworzone są torty, które na pewno zostaną zapamiętane na długo ze względu na swój specyficzny wygląd, ale i nieziemski smak. Dobry cukiernik potrafi bowiem bez problemu pogodzić te dwa elementy, a dbając o to, aby tort wyglądał fantastycznie na pewno nie zapomni również o jego odpowiednim smaku.

Eksplozja smaku

Ten zaś powinien dorównywać efektowi wizualnemu, a przy tym zachowywać umiar klasyczny dla tego typu wypieków. Zwykle torty są bardzo słodkie, pieczone na bazie biszkoptu z dodatkiem różnego typu mas i kremów. Najczęściej to po prostu klasyka, czyli delikatne kremy śmietanowe, wanilinowe, czekoladowe, rzadziej praktykuje się masy na bazie budyniu. Jednak przy tortach artystycznych ich „wnętrze”, czyli kremowe wypełnienie musi być nieco gęstsze. Bez względu jednak na rodzaj kremu, musi być od dobrze dopasowany do całości, aby delektujący się nim goście mogli poczuć prawdziwą eksplozję fantastycznego smaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here