Kamerki internetowe

W 2020 i kolejnych latach bez kamerki internetowej się nie obejdzie! To fakt – kamery online są w tym roku masowo wykupywane ze sklepów ze sprzętem RTV w związku z coraz większymi obostrzeniami związanymi z wirusem covid-19. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, dzięki którym bez problemu kupisz dobrą kamerę internetową za stosunkowo niewielkie pieniądze. Zaczynajmy!

  1. Kamerki internetowe niezbędne w 2020!
  2. Jak wybrać dobrą kamerkę internetową?
  3. Kamery online – przegląd najciekawszych modeli

Zapotrzebowanie na kamerki internetowe w ostatnich miesiącach wzrosło kilku jeśli nie kilkunastokrotnie. Sprawdź jaką kamerkę warto kupić do swojego domowego biura.

Kamerki internetowe niezbędne w 2020!

Kamery online to niewielkie urządzenia, które pozwalają na transmitowanie obrazu w czasie rzeczywistym. Innymi słowy – ktoś na drugim końcu świata może dzięki takiej kamerce widzieć nas i z nami rozmawiać za pomocą wbudowanego mikrofonu. Taką kamerkę możemy bez żadnego problemu podłączyć do laptopa czy komputera stacjonarnego wykorzystując standardowe złącze USB. Nowoczesne kamerki cechują się bardzo dobrą jakością obrazu nie przypominając w ogóle kamerek sprzed kilku lat. W obliczu ograniczeń w związku z koronawirusem, kamerki internetowe stały się powszechnie użytkowane. Po pierwsze w pracy, kiedy obowiązki zawodowe wymagają od nas wideokonferencji. Po drugie w szkole, gdyż wiele dzieci uczy się obecnie w sposób zdalny i tylko w taki sposób może mieć łączność ze swoim nauczycielem i klasą. Po trzecie, dzięki kamerce internetowej możemy rozmawiać z członkami naszej rodziny, z którymi ze względu na obostrzenia nie możemy się zobaczyć.

Jak wybrać dobrą kamerkę internetową?

Wybór odpowiedniej kamerki internetowej zależy od tego jak bardzo profesjonalnego sprzętu potrzebujemy. Często im droższa kamerka tym bardziej zaawansowane parametry, m.in. związane z jakością wyświetlanego obrazu. Warto stawiać na sprawdzone marki, takie jak chociażby Logitech, Microsoft czy Plantonics. Kupując kamery online tych marek mamy pewność, że trafimy na dobrej jakości sprzęt. Jeśli interesuje nas bardzo wysoka jakość, bo publikujemy filmy z kamerki w sieci (np. jako youtuberzy) warto przejrzeć szczegółowo ich parametry. W przeciwnym razie, spokojnie wystarczy nam kamerka za ok. 200 zł.

Kamery online – przegląd najciekawszych modeli

Jeśli dysponujemy stosunkowo niewielkim budżetem, to np. za 59 zł możemy kupić kamerę internetową Defender C-090 z mono mikrofonem i rozdzielczością 640 x 480 px. Jeśli mamy jednak większe możliwości, to za 289 zł można dostać bestseller – kamerę online Creative Live! Sync 1080p z rozdzielczością 1920 x 1080 px i mikrofonem stereo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here