Nowe mieszkania na sprzedaż

Wahania rynku nieruchomości nie należą do żadnych szczególnych rzeczy. W ciągu roku sytuacja w branży budowlanej potrafi kilka razy zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni, wiec ani deweloperzy, ani kupcy zbytnio nie przejmują się żadnymi prognozami ekspertów. Niewątpliwie jednak wszystko zmieniła pandemia koronawirusa, która sprawiła, że w cenę zaczęły rosnąć nowe mieszkania i domy oferowane na sprzedaż przez deweloperów.

Popyt nie spada

Dodatkowo nie bez znaczenia jest fakt, że nadal na rynku po prostu brakuje mieszkań, a popyt na nie okazuje się wciąż o wiele większy od podaży. Deweloperzy stoją więc na wygranej pozycji, mogąc dyktować wręcz dowolne ceny. Większość z nich zdecydowanie jednak nie wykorzystuje pozycji silniejszego. Wręcz przeciwnie i tak jak https://www.superkrak.com.pl/ nadal oferuje klientom mieszkania w korzystnych i niezawyżonych cenach. Często w bardzo atrakcyjnej lokalizacji z dobrym skomunikowaniem z resztą miasta, w tym wypadku Krakowa.

Nowe wymagania kupujących

Sam rynek mieszkań nowych, pochodzących od dewelopera, uległ jednak zasadniczej zmianie pod kątem świadomości nabywców. Kupujący coraz częściej wiedzą, czego oczekują po nowej nieruchomości i z łatwością znajdują oraz punktują wszelkie niedociągnięcia. Taka zmiana i gwałtowny wzrost wymagań nabywców prowadzi zaś do prostej zależności: wykluczenia z rynku nieuczciwych inwestorów, którzy oferują nieruchomości z wieloma wadami. Na rynku pozostają zaś firmy profesjonalnie podchodzące do każdej budowy i z szacunkiem traktujące swoich klientów.

Lokalizacja a cena

Część potencjalnych nabywców rezygnuje z zakupu wymarzonego mieszkania głównie ze względów finansowych. Czasami jednak zamiast odkładać marzenia na później, warto je spełnić od razu, tylko… z innej lokalizacji. Firmy deweloperskie nie ograniczają sie bowiem do budowy mieszkań w jednej lokalizacji, ale prowadzą na raz kilka projektów. Niekiedy więc mieszkanie od tego samego dewelopera, z takim samym metrażem i ułożeniem pokoi może być więc tańsze, jeśli znajduje się na przykład w innej dzielnicy miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here