Nowoczesne metody diagnostyki również w Lublinie

Jedną z najskuteczniejszych metod obrazowania narządów wewnętrznych człowieka jest Rezonans Magnetyczny (MR). Dzięki niemu możliwe jest wcześnie wykrycie wielu poważnych schorzeń, co daje większą szansę na skuteczne leczenie. Badanie rezonansem można wykonać także w Lublinie. Na czym polega i jak się do niego przygotować?

Diagnostyka mózgu i układu nerwowego

Na czym polega badanie Rezonansem Magnetycznym? W dużym uproszczeniu – urządzenie do MR wytwarza pole magnetyczne o dużej intensywności, które następnie pobudza protony wodoru, znajdujące się w ciele badanej osoby. Fale, które są w wyniku działania pola emitowane, odbiera aparat, który z kolei przetwarza je na obraz komputerowy. Należy zauważyć, że jest to całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna metoda diagnostyczna. W wykryciu jakich schorzeń pomaga badanie MR? Urządzenie to często wykorzystuje się choćby do diagnostyki układu nerwowego, mózgu oraz kręgosłupa, a także stawów i tkanek miękkich. To podstawowe narzędzie badawcze w takich dziedzinach jak neurologia, onkologia i ortopedia. Badanie najczęściej wykonuje się ze wskazania lekarza specjalisty lub prywatnie. Niezbędne jest wówczas znalezienie odpowiedniego miejsca. Szukasz rezonans magnetyczny Lublin? Zaufaj specjalistom.

Przygotuj się do badania

Jeśli wybrałeś już najlepsze miejsce do badania Rezonansem Magnetycznym w Lublinie, na pewno zostałeś poinformowany jak się do niego przygotować. Jednak przypominamy:

– jeśli posiadasz makijaż, zmyj go przed badaniem

– należy zdjąć też wszelką biżuterię

– przyjmując leki na stałe – poinformuj o tym przed badaniem

– cierpisz na klaustrofobie? Powiedz o tym wcześniej.

Całość badania trwa około pół godziny. Przez ten czas przebywa się w pozycji leżącej w całkowitym bezruchu. To bardzo ważne dla uzyskania wyraźnego i dokładnego obrazu. Jeśli możesz mieć z tym problemy, należy wytłumaczyć swoje obawy personelowi przeprowadzającemu badanie – wspólnie na pewno znajdziecie rozwiązanie.

Szczegółowy opis, całkowicie zdalny

Decydując się na badanie MR, niezwykle ważny jest wybór miejsca, które dysponuje profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem, a zapewnia przy tym odpowiednią dyskrecję i wygodę. Eurodiagnostic to miejsce, które cechuje się dużym doświadczeniem w diagnostyce obrazowej, w Polsce działa od 2007 roku. Firmę wyróżnia indywidualne podejście do każdego pacjenta, profesjonalny personel, który w każdej sytuacji służy pomocą oraz, co jest niezwykle ważne – po wykonaniu badania każdy otrzymuje szczegółowy, zdalny opis. Jest to niezbędne do dalszej konsultacji z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here