kominek LED

Miłośnicy strzelających wysoko płomieni, dźwięku pękającego drewna i ciepła rozpływającego się po całym pomieszczeniu mieli dotąd mnóstwo ograniczeń. Na kominek mogli sobie pozwolić jedynie posiadacze domków jednorodzinnych, a to i tak nie zawsze. Obecnie dzięki temu, że na rynku pojawiły się kominki elektryczne, marzenie o tym własnym w swoim domu jest o wiele łatwiejsze do spełnienia.

Brak ograniczeń

Powód jest nad wyraz oczywisty. Kominki elektryczne na przykład od https://www.komineo.pl/kominki-elektryczne to zwyczajne urządzenia podłączane do prądu jak telewizor czy kuchenka indukcyjna. Ich montaż nie wymaga więc kucia ścian, budowy kominów czy kratek kominkowych, ani tym bardziej posiadania domku jednorodzinnego. Ze względu na swoją specyfikę mogą być instalowane w mieszkaniach w blokach czy w kamienicach. Warunek jest jeden: odpowiednia ilość miejsca, ponieważ kominek elektryczny nie należy najczęściej do małych urządzeń. Na rynku można co prawda dostać minimalistyczne wersje, ale w większości przypadków służą one raczej względom estetycznym i dekoracyjnym niż typowo praktycznym.

Ogrzewanie kominkiem elektrycznym LED

A przecież to właśnie kwestie grzewcze są najważniejsze w przypadku montażu kominków. Urządzenia te mają służyć nie tylko wzbogacaniu wyglądu pomieszczenia, ale również dostarczać odpowiednią ilość ciepła do całego mieszkania. Z tego względu kominki elektryczne powinny cechować się stosunkowo dużą wydajnością, a jednocześnie jak najmniejszym zużyciem prądu. Warto wybierać modele energooszczędne, dzięki którym nie tylko uzyska się lepszy efekt grzewczy, ale i oszczędzi trochę na ogrzewaniu zwłaszcza w długie i ciężkie zimy.

Zezwolenia budowlane

Do montażu kominka elektrycznego LED nie potrzeba żadnych zgód i zezwoleń. Nawet mieszkając w bloku, wieżowcu, kamienicy czy zajmując jeden z domków szeregowych w budownictwie wielorodzinnym nie trzeba nikogo informować o instalacji takiego urządzenia. Warto jednak przygotować odpowiednią infrastrukturę elektryczną do podłączenia kominka. Ponieważ potrzebuje on znacznie więcej mocy niż lodówka albo czajnik, dobrze jest zwiększyć parametry fazy i mocy w gniazdku, do którego taki kominek będzie podłączony, aby uniknąć częstego wysadzania bezpieczników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here