Sushi jako wymysł nowoczesności czy fuzja smaków?

Wśród kuchni zagranicznych z gatunku bardziej egzotycznych to japońska zajmuje zdecydowanie czołowe miejsce. W dużych polskich miastach nie brakuje restauracji serwujących dania z tego kraju i specjalizujących się w sushi, jednak nadal trudno przekonać Polaków do skosztowania tych specjałów. Powodem jest nie tylko kwestia jedzenia surowej ryby, ale i koszty z tym związane.

Bezpieczne jedzenie

W dobrych i profesjonalnych restauracjach japońskich bardzo dba się o to, aby potrawy były przyrządzane ze świeżych składników. To ważne, ponieważ dzięki temu ma się pewność, że klient nie zatruje się nieświeżą rybą, a sam smak potrawy będzie odpowiedni. Dlatego na pierwszą wizytę w barze sushi warto wybrać na przykład https://takamisushi.pl/ gdzie podawane są dania wyłącznie ze sprawdzonych składników i kupowane od rzetelnych dostawców. Oczywiście można zamówić sushi wegetariańskie lub w wersji ze smażoną albo grillowaną rybą. To alternatywa dla osób, które nie chcą próbować surowego mięsa.

Wysokie koszty?

Nie ma jednak co ukrywać, że taka przyjemność swoje kosztuje. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do taniego ulicznego jedzenia z barów, to widząc menu w restauracji japońskiej z pewnością dozna finansowego szoku. Wysokie koszty nie wynikają jedna z chęci naciągnięcia klienta, ale z konieczności zakupu drogich, bo świeżych składników. A te często są sprowadzane bezpośrednio znad mórz i jezior leżących nierzadko setki kilometrów dalej. Same ryby nie należą też do najtańszych mięs w Polsce, co niestety przekłada się na końcową cenę dla odbiorcy.

Problematyczne pałeczki

Niektórzy unikają barów z sushi z jeszcze innego powodu, czyli braku umiejętności jedzenia pałeczkami. Dla wielu osób wizja ośmieszenia się na oczach innych działa bardzo zniechęcająco. Warto więc wiedzieć, że nikt nie będzie zmuszał gościa do jedzenia pałeczkami. Sushi spokojnie można spożywać palcami i jest to tak samo akceptowane jak pałeczki. Nie należy za to absolutnie używać widelca i noża, dlatego takich sztućców na pewno nie poda nam obsługa, chyba że prócz sushi zamówi się też jakieś inne japońskie potrawy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/parales.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here