Wybór odpowiedniej broni myśliwskiej

Przed rozpoczęciem przygody z łowiectwem, należy przede wszystkim zdecydować się na dobór odpowiedniej broni myśliwskiej. Musi ona być nie tylko celna i poręczna, ale również odznaczać się nienaganną jakością wykonania. Przed zakupem broni palnej, należy zastanowić się do czego i w jaki sposób będziemy jej używać. Wszystko w tej sytuacji zależy od naszego doświadczenia w posługiwaniu się bronią, a także to na jakiego typu zwierza chcemy polować.

Podstawowe bronie myśliwskie

Dla całkowitych laików, nie mających nigdy wcześniej styczności z bronią myśliwską, dobrym wyborem będzie jedna z podstawowych wersji broni kombinowanej – kniejówka. Broń jest krótka, przy czym zapewnia wygodniejsze poruszanie się po terenach łowieckich i polowania z podchodu. Pozwala ona zarówno na polowanie na zwierzynę drobną jak i grubą.

Z broni kulowej, w przypadku gdy myśliwy skupia się na polowaniu na zwierzynę grubą, jak daniel, jeleń czy dzik, idealnym rozwiązaniem może okazać się sztucer. Broń kulowa, posiadająca gwintowaną lufę, najczęściej występujący z celownikiem optycznym, lunetą lub kolimatorem. Masa broni nie powinna przekraczać czterech kilogramów, inaczej może okazać się zbyt dużym obciążeniem podczas długich polowań z pochodu.

Strzelby natomiast, sprawują się bardzo dobrze przy polowaniach na zwierzynę drobną. Jednak używając odpowiednich pocisków śrutowych, takich jak breneka, broń daje efekt zbliżony do broni kulowej, jednak na znacznie krótszym dystansie. By używać broni śrutowej tego typu, strzelec powinien posiadać już niejakie doświadczenie z uwagi na obszar rażenia strzelby i możliwość wyrządzenia szkody na polowaniu zbiorowym. Broń stosowana jest często do polowań na ptactwo.

Kniejówka, różne warianty sztucerów i strzelb są powszechnie używaną bronią myśliwską. Wybór odpowiedniej, zależy od indywidualnych preferencji łowczego, rodzajów polowań oraz zwierzyny łownej. Szeroką ofertę profesjonalnej broni myśliwskiej wraz z amunicją i wszystkimi niezbędnymi dodatkami do rozpoczęcia przygody myśliwskiej, znaleźć można na stronie http://bron-sklep.pl/101-bron-mysliwska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here